Kā Google izmanto modeļu atpazīšanu

Kā Google izmanto modeļu atpazīšanu, lai uztvertu attēlus

Datorā fotoattēli un videoklipi tiek uztverti atšķirīgi, nekā tos redz cilvēks. Kad jūs skatāties uz fotoattēlu, jūs redzat, piemēram, savu labāko draugu, kurš stāv mājas priekšā. Datorā šis attēls tiek uztverts kā datu kopa, ko var interpretēt kā formas un informāciju par krāsu vērtībām. Kaut arī dators uz šo fotoattēlu reaģēs citādi nekā jūs, datoru var iestatīt, lai tas atpazītu noteiktus krāsu un formu modeļus. Piemēram, datoru var iestatīt, lai tas atpazītu biežāk sastopamos formu un krāsu modeļus, kas veido sejas digitālo attēlu. Šo procesu sauc par sejas noteikšanu, un tā ir tehnoloģija, kura palīdz Google aizsargāt jūsu konfidencialitāti tādos pakalpojumos kā Ielas attēls, kad dators mēģina atpazīt uz ielām stāvošo cilvēku sejas attēlos, kas pakalpojuma Ielas attēls ietvaros uzņemti no automašīnas, un pēc tam šīs sejas aizmiglo. Pateicoties šai tehnoloģijai, tādos pakalpojumos kā Google+ fotoattēli var arī tikt ieteikts pievienot fotoattēlam vai videoklipam atzīmi, ja datoram šķiet, ka fotoattēlā vai videoklipā varētu būt redzama seja. Izmantojot sejas noteikšanas funkciju, jūs netiksiet informēts par to, kurai personai pieder konkrētā seja, taču šī funkcija palīdzēs atrast sejas jūsu fotoattēlos.

Ja esat profesionāls datora lietotājs, šī pati modeļu atpazīšanas tehnoloģija, kas veic sejas noteikšanu, var palīdzēt datoram izprast atrastās sejas iezīmes. Piemēram, var būt noteikti modeļi, kas norāda, ka seju papildina bārda vai brilles. Šāda veida informācija var būt noderīga dažādu funkciju darbībā, piemēram, sarkano acu efekta samazināšanā, kā arī palielina iespējamību, ka ūsas vai monoklis tiks uzlikts pareizajā vietā uz jūsu sejas Hangout sesijā.

Google izmanto sejas noteikšanu ne tikai kā atsevišķu tehnoloģiju, bet arī noteiktās funkcijās. Sejas noteikšana (kā norāda šīs tehnoloģijas nosaukums) var palīdzēt datoram salīdzināt jaunu seju ar zināmajām sejām un noteikt iespējamo atbilstību vai līdzību. Piemēram, sejas noteikšana palīdz funkcijas “Atrodi manu seju” lietotājiem saņemt ieteikumus par personām, ko viņi var atzīmēt fotoattēlā vai videoklipā, kuru ir augšupielādējuši un vēlas kopīgot. Lai uzzinātu vairāk par funkciju “Atrodi manu seju”, skatiet Google+ palīdzības centru.

Kā darbojas meklēšana ar balsi

Izmantojot meklēšanu ar balsi, vaicājums nav jāraksta — varat ierīcē ierunāt balss vaicājumu Google meklēšanas klienta lietojumprogrammā. Ierunāto vārdu pārveidei rakstītā tekstā tiek izmantota modeļu atpazīšana. Katram balss vaicājumam, kas ierunāts, izmantojot meklēšanu ar balsi, tiek saglabāta tā valoda, valsts, izruna, kā arī mūsu sistēmas minējums par ierunāto tekstu. Saglabātajos audio datos netiek ietverts jūsu Google konta ID, ja vien neesat atlasījis attiecīgos iestatījumus. Google serveriem vaicājumu izruna tiek nosūtīta tikai tādā gadījumā, ja esat norādījis, ka vēlaties izmantot funkciju “Meklēšana ar balsi” (piemēram, nospiežot mikrofona ikonu ātrās meklēšanas joslā vai virtuālajā tastatūrā vai pasakot “Google”, ja ātrās meklēšanas joslā ir norādīts, ka ir pieejama funkcija “Meklēšana ar balsi”). Izruna Google serveriem tiek nosūtīta, lai atpazītu, ka tieši jūs ierunājāt tekstu. Mēs saglabājam izrunāto vaicājumu vēsturi, lai uzlabotu savus pakalpojumus, tostarp, lai sistēma varētu labāk atpazīt pareizo meklēšanas vaicājumu.