Google izmantoto atrašanās vietas datu veidi

Dažādos Google produktos var tikt izmantoti atšķirīgi atrašanās vietas informācijas veidi.

Netiešā atrašanās vietas informācija ir informācija, kas neatklāj, kur tieši atrodas jūsu ierīce, taču ļauj mums secināt, ka jūs interesējaties par konkrēto vietu vai, iespējams, atrodaties šajā vietā. Piemēram, netiešā atrašanās vietas informācija ir manuāli ierakstīts meklēšanas vaicājums par konkrētu vietu. Netiešā atrašanās vietas informācija tiek izmantota dažādos veidos. Piemēram, ja ierakstāt vaicājumu “Pēterbaznīcas tornis”, mēs izsecinām, ka jūs, iespējams, vēlaties atrast informāciju par vietām, kas atrodas Rīgas tuvumā, un tādējādi varam sniegt jums ieteikumus par šādām vietām.

Interneta datplūsmas informācija, piemēram, IP adrese, parasti tiek piešķirta, pamatojoties uz valsti, tādēļ to var izmantot, lai vismaz identificētu valsti, kurā atrodas jūsu ierīce, un lai veiktu tādas darbības kā atbilstošās valodas un lokalizācijas nodrošināšana meklēšanas vaicājumos. Šī informācija parasti tiek nosūtīta interneta datplūsmas ietvaros.

Dažos produktos, piemēram, funkcijas “Detalizēta navigācija” darbībai pakalpojumā Google kartes mobilajām ierīcēm, tiek izmantota precīzāka atrašanās vietas informācija. Šādos produktos parasti ir jāieslēdz ierīces atrašanās vietas pakalpojumi — pakalpojumi, kuru darbībai ir nepieciešami GPS signāli, ierīces sensori, Wi-Fi piekļuves punkti un bāzes staciju ID, ko var izmantot, lai iegūtu vai aprēķinātu precīzu atrašanās vietu. Pēc tam ierīces atrašanās vietas pakalpojumus var izslēgt. Noteiktās ierīcēs un/vai lietojumprogrammās jums var tikt piedāvāti papildu atrašanās vietas kontroles iestatījumi saistībā ar šiem ierīces atrašanās vietas pakalpojumiem. Piemēram, dažos produktos varat izvēlēties, vai saglabāt informāciju par šīm atrašanās vietām konkrētajā produktā vai konta vēsturē.