Tehnoloģijas un principi

Mēs neatlaidīgi izstrādājam idejas un produktus, kas bieži vien pārbauda esošās tehnoloģijas robežas. Kā jau atbildīgs uzņēmums mēs rūpīgi strādājam, lai jebkura inovācija būtu saskaņā ar atbilstošu lietotāja konfidencialitātes un drošības pakāpi. Mūsu konfidencialitātes principi palīdz mums pieņemt lēmumus visos uzņēmuma līmeņos tā, lai mēs varētu palīdzēt aizsargāt lietotājus un sniegt viņiem iespējas, vienlaikus pildot mūsu nebeidzamo uzdevumu sakārtot pasaules informāciju.

Konfidencialitātes principi

 1. Izmantot informāciju, lai sniegtu lietotājiem vērtīgus produktus un pakalpojumus.

  Pirmais Google filozofijas princips ir koncentrēšanās uz vislabākās lietotāja pieredzes nodrošināšanu. Kad lietotāji koplieto ar mums informāciju, mēs varam izveidot viņiem vērtīgus pakalpojumus un produktus. Mēs uzskatām, ka, koncentrējoties uz lietotāju, tiek pilnveidoti gan produkti, gan konfidencialitāti uzlabojošas funkcijas, kas veicinājušas inovāciju izstrādi un izveidojušas uzticīgu tiešsaistes lietotāju auditoriju.

  Mūsu sistēma mācās no drukas un pareizrakstības kļūdām, ko lietotāji pieļauj meklēšanas laikā, tādējādi nodrošinot ātrākus un precīzākus meklēšanas rezultātus. Piemēram, ja ierakstāt vārdu [grislilāči], mūsu sistēma var noteikt, ka patiesībā vēlējāties ievadīt vārdu [grizlilāči].

 2. Izstrādāt produktus, kas atbilst stingriem konfidencialitātes standartiem un praksei.

  Mūsu mērķis ir izveidot vēl nebijušas tehnoloģijas, tostarp izstrādāt rīkus, kas lietotājiem palīdzētu pārvaldīt personas datus vienkāršā un pārskatāmā veidā, pozitīvi ietekmējot lietotāja pieredzes vērtību. Mēs ievērojam konfidencialitātes likumus, turklāt strādājam gan paši, gan sadarbībā ar reglamentējošo iestāžu pārstāvjiem un nozares speciālistiem, lai izveidotu un ieviestu stingrus konfidencialitātes standartus.

  Pakalpojumā Google+ ir pieejami loki, lai dažādu saturu varētu kopīgot ar dažādiem cilvēkiem. Tādējādi varat savus draugus pievienot vienam lokam, ģimeni — citam lokam, bet priekšniekam izveidot atsevišķu loku (gluži kā dzīvē).

 3. Padarīt personas informācijas iegūšanu caurredzamu.

  Mēs cenšamies parādīt lietotājiem informāciju, kas tiek izmantota, lai pielāgotu mūsu pakalpojumus. Iespēju robežās mēs cenšamies nodrošināt tādas informācijas caurredzamību, kas mums pieejama par atsevišķiem lietotājiem, kā arī cenšamies padarīt caurredzamu šādas informācijas lietošanu, sniedzot pakalpojumus.

  Google vadības panelī varat atrast atbildi uz jautājumu “ko Google zina par mani”. Vadības panelī ir redzama informācija, kas tiek glabāta jūsu Google kontā, piemēram, jūsu pēdējais Blogger emuārs vai augšupielādētie fotoattēli, turklāt, izmantojot vadības paneli, varat mainīt konfidencialitātes iestatījumus vairākiem Google produktiem vienuviet.

 4. Piedāvāt lietotājiem apzinātu izvēli, lai aizsargātu konfidencialitāti.

  Lietotājiem ir dažādas konfidencialitātes prasības un vajadzības. Lai varētu optimāli apkalpot plašo lietotāju loku, Google cenšas piedāvāt apzinātas un detalizēti izstrādātas izvēles iespējas attiecībā uz to, kā tiek izmantoti personas dati. Mēs uzskatām, ka personas dati nav jāglabā aiz septiņām atslēgām, un esam apņēmušies veidot produktus, kas ļautu lietotājiem eksportēt savus personas datus uz citiem pakalpojumiem. Mēs nepārdodam lietotāju personas informāciju.

  Izmantojot mūsu konfidencialitātes rīkus, varat šifrēt meklēšanas datplūsmu starp savu datoru un Google serveriem, privāti pārlūkot internetu, dzēst meklēšanas vēsturi, noņemt savus datus no Google produktiem, izmantojot datu atbrīvošanu, kā arī veikt citas darbības.

 5. Atbildīgi pārvaldīt mums sniegto informāciju.

  Mēs apzināmies, ka esam atbildīgi par to datu aizsardzību, kurus lietotāji mums uzticējuši. Mēs nopietni uztveram drošības jautājumus un strādājam kopā ar plašu lietotāju, izstrādātāju un ārējās drošības speciālistu kopienu, lai padarītu interneta vidi uzticamāku un drošāku.

  Veidojot produktus, vispirms tiek ņemti vērā drošības un elastības faktori. Mūsu automatizētie pārbaudes rīki izmanto datus, lai ik dienu aizsargātu miljoniem lietotāju no ļaunprātīgas programmatūras, pikšķerēšanas shēmām, krāpniecības un mēstulēm.